Batukų priežiūros instrukcija

NAUDOJIMO INSTRUKCIJA

Prieš pradedant naudotis gaminiu, būtina atidžiai susipažinti su šia instrukcija – joje pateikiama svarbi informacija apie gaminį.

I. Aprašymas

Batų paviršius, pamušalas ir apmušalas padaryti iš natūralios odos, gaminamos Lenkijoje pagal ES reikalavimus. Panaudotos medžiagos nekenkia vaiko pėdai, užtikrina tinkamą termoreguliaciją ir prisitaiko prie individualios pėdų formos. Bato padai neslidūs, labai lengvi ir elastingi, leidžiantys pėdai natūraliai judėti tarppirštakaulinių sąnarių linijoje. Atitinkamo dydžio plačios noselės suteikia pirštams judėjimo laisvę ir apsaugą nuo deformacijos. Modelių įvairovė leidžia juos kuo puikiausiai pritaikyti prie kiekvienos pėdos ir naudojimo sąlygų.   

II. Pastabos ir kontraindikacijos

1. Avalynė turi būti gerai pritaikyta prie pėdų. Būtina pasirinkti tinkamą dydį, nes per maža avalynė gali deformuoti pėdą, o per didelė neleis batui atlikti savo funkcijos. Pasirenkant dydį, svarbu nepamiršti, kad batas turi būti 10 mm ilgesnis už pėdą, kadangi vaiko pėda greitai auga, be to, vaikščiojimo metu pakinta jos matmenys. Vaikų pėdas reikia matuoti kas tris mėnesius ir tada paaiškės, ar jam reikalingi didesni batai, kad per maži nedeformuotų pėdų. Batus galima pritaikyti prie siaurų arba stambesnių pėdų – tai padaroma  rišant arba susegant lipdukais.                                                                                         

2. Nusiaunant ir apsiaunant avalynę, raišteliai visada turi būti atrišti, o lipdukai atsegti.

3. Kad avalynė ilgiau tarnautų, būtina ją prižiūrėti. Avalynė valoma ir prižiūrima remiantis informacija, pateikta šios instrukcijos III punkte.

4. Jeigu vaiko pėdos turi defektų, būtina pasikonsultuoti su gydytoju pediatru arba ortopedu. Negalima pačiam derinti koreguojančių įdėklų. Tik specialistas gali nuspręsti, ar jų reikia.

5. Avalynės negali devėti vaikai, turintys akivaizdžių pėdų odos pakitimų, sergantys egzema ir diabetinės pėdos sindromu, turintys opą ar kitus negalavimus.

6. Šalutinis poveikis nenustatytas. Gaminys turi būti naudojamas pagal paskirtį ir rekomendacijas, pateiktas naudojimo instrukcijoje.

III. Valymas ir priežiūros priemonės

Avalynės valymas ir priežiūra priklauso nuo panaudotos odos tipo. Bet kuriuo atveju odinių batų negalima skalbti skalbimo mašinoje, nes oda praranda savo spalvą ir sukietėja, o klijuotos vietos ir siūlės susilpnėja. Taip pat draudžiama naudoti blizginančius tepalus. Svarbu, kad avalynė nebūtų stipriai sutepta ir visiškai šlapia. Jeigu batai sušlapo, juos reikia iškimšti popieriumi ir džiovinti kambario temperatūroje.

NUBUKAS IR VELIŪRAS

Nešvarumai nuo sauso bato nuvalomi guminiu arba vieliniu šepečiu. Jeigu batai labai sutepti, naudojamos putos įsiskverbiančias į bato struktūrą ir tirpdančios bet kokius nešvarumus. Užpurškus putų palaukti kelias minutes ir nuvalyti drėgnu audiniu. Dėmes taip pat galima švelniai pašalinti nuplaunant vandens ir muilo mišiniu. Batus palikti džiūti kambario temperatūroje. Vėliau perbraukti guminiu šepečiu. Priežiūrai reikėtų naudoti purškiamus impregnantus nubukui ir veliūrui. Nenaudoti tepalų ir kremų.  

NATŪRALI ODA SU PLAUKAIS (NAPA)

Nušluostyti drėgnu audiniu ar kempine. Ant sausos ir išvalytos avalynės užtepti atitinkamos spalvos tepalo arba kremo, skirto natūralios odos su plaukais priežiūrai. Batus nupoliruoti šepečiais su šeriais.

LAKUOTA ODA

Nušluostyti drėgnu audiniu ar kempine. Valymui galima naudoti specialius blizginančius skysčius, pašalinančius dulkes ir nešvarumus. Vėliau vertėtų panaudoti silikonu suvilgytas kempines arba nupoliruoti minkštu audiniu. Rodos, nieko nenustebinsime sakydami, kad lakinė oda turi būti prižiūrėta, valoma ir blizginama taip, kaip ir visos odos. 

SVARBU ! Lakuotos odos batų nepatartina nešioti žemesnėje temperatūroje nei 5 C, gali imti trūkinėti, skeldėti, luptis jos viršutinis sluoksnis. Saugoti nuo vandens.